Vous êtes ici

BRATISLAVSKÉ FILMOVÉ NOTY 2017. 1.07.2017

BRATISLAVSKÉ FILMOVÉ NOTY
27. Október 2017 o 18.00 hodine
28. Október 2017 o 17.00 hodine
BRATISLAVA, veľká koncertná sála Slovenského rozhlasu, Mýtna 1

27. a 28. Október 2017 bude v Bratislave pod taktovkou filmovej hudby. Uskutoční sa prvý ročník BRATISLAVSKEJ FILMOVEJ NOTY. Tento festival privedie a predvedie na Slovensku niekoľko tvorcov nepostrádateľnej súčasti každého dobrého filmu,  filmovej hudby. Najväčšou hviezdou bude moldavský hudobný skladateľ, autor hudby otváracieho a záverečného ceremoniálu olympijských hier v Moskve 1980, autor hudby k viac ako 200 filmom, autor hudby k celosvetovému filmu „Cigáni idú do neba“, pán Eugen Doga. Jeho valčík z filmu „ Moj laskovij i nežnyj zvjer“  je označovaný ako najkrajší valčík 20.storočia, on sám je označovaný ako „Morricone“ východu.  
Ďalším skladateľom, ktorý prisľúbil účasť je český hudobník, basgitarista  a skladateľ  pán Ondřej Soukup. Jeho prvotinou bola hudba k filmu „Druhý tah pěšcem“ v roku 1983. Jeho podpis nesie i  „Kolja“ , ovenčený Oscarom. Za film „Tmavomodrý svět“ režiséra Jana Svěráka získal „Českého lva“ v roku 2001. Mimo filmovej hudby zložil i mnoho hitov, hudbu k baletu i hudbu do muzikálu „Johanka z Arku“.  Sám účinkoval i v slávnom „Pražskom výběre“ s Michalom Kocábom. 
Treťou hlavnou osobou festivalu bude pán Svetozár Stračina.  Jeho hudba k filmom Pacho hybský zbojník, Plavčík a vratko, Popolvár najväčší na svete, Alžbetin dvor, Neďaleko do neba a mnoho ďalších sú skvostom slovenskej hudby.  Žiaľ pán Stračina sa festivalu už nemôže zúčastniť osobne a tak si na jeho hudobnú genialitu uvedomíme uvedením jeho skladieb. 

Skladby týchto troch velikánov predvedie vo veľkej koncertnej sále Slovenského rozhlasu Symfonický orchester Slovenského rozhlasu. 

Ďalej sa predstavia a svoju hudbu predvedú:
Oliver Nosaczynski Bohovič /Slovensko/. Slovák,  ktorý má 24 rokov a už druhýkrát postúpil do finále prestížnej súťaže UK Songwriting Contest.
Hana Huljič /Chorvátsko/. Speváčka a hudobníčka, potomok najslávnejšieho hudobného páru Chorvátska.
Zuzana Michlerová /Česko/. Hudobná skladateľka a speváčka.
Anna Inozemceva /Rusko/. Gitaristka, ktorá pokrýva široký repertoár, od barokového až po avantgardný, predvedie i vlastné skladby.
Gabriele D'Alonzo /Taliansko/. Hudobný skladateľ a klavirista.
Oli Jogvansson /Faerské ostrovy/ hudobný skladateľ, samouk. Medzi jeho klientov patria spoločnosti Walt Disney Records, Sony Music alebo Universal Music Group.
Stevie Lawrence a Fiona Cuthill (SCO) Škótske duo gitara/fiddle bude zaujímavým spestrením nášho festivalového programu.
Christine Ott (FR) je francúzska skladateľka, klaviristka, speváčka, multiinštrumentalistka a virtuózna hráčka na Ondes Martenot.
Moderátor : Jaro Slávik

PROGRAM:
Piatok: 27.10.2017 
Anna Inozemceva(solo gitara) 
Gabriele D'Alonzo(klavír) 
Oliver Nosaczynski Bohovič(orchester) 
Hana Huljić(orchester) 
Svetozár Stračina(orchester) 
Ondřej Soukup(orchester) 
Eugen Doga(orchester) 

Sobota: 28.10.2017 
Stevie Lawrence & Fiona Cuthill (gitara+fiddle) 
Oliver Nosaczynski Bohovič (solo klavír) 
Zuzana Michlerová (orchester) 
Oli Jogvansson (orchester) 
Ondřej Soukup (orchester) 
Eugen Doga (orchester) 

Počas dvoch dní 27. a 28. Októbra 2017 sa predstavia i ďalší umelci, ktorí predvedú svoje umenie, porozprávajú o ich tvorbe, ale i odpovedia na otázky divákov.

ticketportal.sk

1997-2017 (c) Eugen Doga. All rights reserved.